آموزش قهوه

اﻫﻤﯿﺖ آﻣﻮزش آﮐﺎدﻣﯿﮏ در ﺣﻮزه ﻗﻬﻮه

نیاز بیش از پیش بازار رقابتی و بسیار تخصصی حوزه قهوه ، اهمیت دوره های تخصصی قهوه در ماژول های مختلف این رشته را بیش تر از گذشته نشان می‌دهد.
از آنرو آکادمی سیمونلی ایران زیر مجموعه آکادمی سیمونلی ایتالیا از سال ۱۳۹۵ در فضایی کاملن آکادمیک و با تجهیزات روز دنیا و به کارگیری مدرسین با تجربه و شناخته شده ملی شروع به فعالیت نموده است.

مهارت های باریستا

Barista Skills

این دوره برای افراد تازه وارد به صنعت قهوه لازم است و روی نکات کلیدی برای تنظیم آسیاب، عصاره گیری اسپرسو، فوم دهی به شیر و بافت خاص برای کاپوچینو، تکیه دارد. شناخت منوی کلاسیک باریستاو شناخت عمیق تری از قهوه را ایجاد خواهد کرد و مهارت های عملی آموخته شده در مقطع پایه و متوسط را تقویت می کند. تکنیکهای شیر، هنر شیر و قهوه و همینطور سلامت و امنیت تجهیزات ، سرویس دهی به مشتری و نکاتی کاربردی کار در کافه و کسب و کارهای قهوه نیز به هنرجو معرفی می شود. این مقطع مناسب افرادیست که قصد دارند به تازگی وارد این حرفه شوند و یا در حال حاضربه عنوان باریستا مشغول به کارند و تلاش دارند که دانش و مهارت خود را تا سطح یک باریستای حرفه ای افزایش دهند.

مهارت های دم آوری

Brewing Skills

معرفی روش های مختلف دم کردن قهوه و معرفی مفاهیم پایه در دم آوری و آشنایی با ابزار و شیوه های دم آوری شامل تمرین عملی با ابزارهای دم آوری، یک کارگاه عملی که در آن شما تجزیه تحلیل عوامل موثر در دم آوری و تطبیق دادن آن با روش دم کردن مورد نظرتان و اندازه گیری علمی و درست غلظت قهوه و نمودار عصاره گیری قهوه را آموزش میبینید. در این دوره با مفهوم شیمی آب و تاثیرات آن بر عصاره گیری قهوه آشنایی بیشتری پیدا خواهید کرد. تاثیر دما روی دم کردن، میزان اسیدیتی ، تلخی وغلظت در طول مدت دم کردن قهوه، تاثیر گذاری کیفیت آب بر قهوههای دمی و طعم آن مواردی هستند که دراین مرحله خواهید آموخت.
و بسیاری نکات کلیدی مسابقه ای و کاربردی دیگر…

دوره مهارت‌های حسی

Sensory

با تمرین‌های عملی و تعاملی ملزومات ارزیابی حسی – طعمی قهوه را به شما می‌آموزد. شما در این دوره روش چشیدن و ارزیابی قهوه تخصصی و درجه بندی کیفیت طعمی قهوه را خواهید آموخت و همچنین نحوه بکارگیری این فن در کسب و کار را فرا خواهید گرفت.
این دوره در دو سطح پایه و متوسطه و در ۴ روز ارائه خواهد شد.
ایندوره به علاقمندان هنر Cupping و کسانی که مایل به فراگیری تکنیک ارزیابی طعمی قهوه هستند نظیر داوران مسابقات و علاقمندان به رُست و باریستاهایی که خود را برای مسابقات آماده می‌کنند توصیه می‌شود. این دوره از پیش نیازهای دوره رُست می‌باشد.
پس از پایان دوره گواهینامه سیمونلی با امضای مدرس به هنرجویان اعطا خواهد شد.

مهارت لاته آرت

Latte art Skill

با توجه به سطح قهوه نوشی و ترویج فرهنگ قهوه نوشی، ضرورت آموزش های تخصصی قهوه بیش از پیش حس میشود. لاته آرت یا طراحی روی شیر قهوه از جمله هنرهای مورد توجه و علاقه همه باریستاها و مردم قهوه دوست در کافه هاست. لاته آرت یا هنر طراحی بر روی شیر قهوه امروزه روز با اقبال گسترده علاقه مندان به نوشیدن قهوه در ایران و سراسر جهان روبرو شده است و نقش بسزایی در ترویج نوشیدن قهوه در جوامع داشته است لذا داشتن مهارتهای طراحی بر روی شیر قهوه یا همان لاته آرت برای یک متصدی قهوه ( باریستا ) بیش از پیش وجود دارد.